Скільки води пити, щоб бути здоровим?

За науковими даними наш організм, як і кожна його клітина – на 75%, мозок – на 85%, кров на 94% складаються з води. Коли людина зароджується в утробі матері, вона на 99%, а з появою світ божий - на 90% складається з води. А ось у старості води у нас тільки – 65%, тобто з її втратою ми починаємо хворіти та старіти. При втраті 8% води людина впадає в напівнепритомність, при 10% - починаються галюцинації та зупинка серця, при втраті 12% - настає смерть.

Позбавлення води значно небезпечніше від позбавлення їжі. Без їжі людина може прожити більше місяця, а без води лише кілька днів.

У нашому організмі є запаси поживних речовин, які за їх дефіциту починають економно витрачатися. Біохімічні реакції в організмі відбуваються постійно, клітина переробляє речовини в енергію, виділяючи при цьому міжклітинний простір шкідливі відпрацьовані речовини, які з організму необхідно вивести. А робить це вода.

Що робить організм, коли не вистачає води? Він починає забирати її із резервів, а потім із клітин. З них він може забирати до 66% потреби води, але клітина сама є живим організмом, вона починає захищатися, замазуючи отвори для входу та виходу води в холестериновій мембрані.

Кожна клітина - це цілий світ зі своїм центром правління, що знаходиться в ядрі, із заводами (що переробляють поживні та виділяють шкідливі речовини) та гідроелектростанціями, транспортними артеріями (і тут також можуть бути пробки). Функцію захисту клітини виконує її двошарова мембрана зі складною системою отворів рецепторів для пропуску води та поживних речовин та виведення вже відпрацьованих речовин. 70% енергії, що виробляється, клітина витрачає на своє життєзабезпечення і при нестачі води ефективність її роботи знижується на 40-50%, звідки ж тоді візьмуться сили на роботу?! Вода може забиратися з міжклітинного простору до 6%, але тоді не виведуть відпрацьовані клітиною шкідливі речовини, сповільняться процеси, що відбуваються в організмі, а в результаті ми отримаємо подагру, каміння в нирках та жовчному міхурі, ін. До 8% води може забратися з крові , у зв'язку з чим вона густішає. Запобігти всім цим напастям може лише вода, а ні чай, ні кава, ні газовані солодкі напої (вони, за даними ВООЗ, найшкідливіші речовини для нашого здоров'я).

Скільки води пити?

У станах Європи рекомендується пити 30-35 мл на 1 кг вашої ваги. Бутильованої води європейці п'ють у 15-20 разів більше, ніж у Росії. Найбільше в Італії, і недарма там найменший відсоток захворюваності на гіпертонію. Кров більш рідка, еластичні судини, клітини працюють, холестерину немає, і це може зробити тільки вода. За добу рекомендується випивати 2-3 літри води, а не різних напоїв..

Чому ми мало п'ємо води?

Виявляється, сигнали, що подаються мозком про нестачу води, дуже схожі на сигнали про голод. І, звичайно, ми замість того, щоб випити склянку "несмачної" води, ми тягнемо в рот для смакових рецепторів щось смачненьке, запиваємо солоденьким. Води ж у організмі так і не додається. А потім засмучуємось, коли ми стаємо на ваги або доводиться купувати новий костюм на розмір більше.

БЕЗ ВОДИ СХУДНІТИ АБО БУТИ ЗДОРОВИМ НЕМОЖЛИВО!

Коли і як пити воду?

Надзвичайно важливим є ранковий прийом води. За ніч організм втрачає у вазі 600-1000г. З нас пішла вода - ми дихали (на дихання на добу витрачається 900-1000 мл води), потіли, працювали клітини, в результаті організм вранці зневоднений. Тому за півгодини до їди випийте 300-400 мл. води, за цей час вода пройде по всьому організму та підготує органи до перетравлення сніданку.

Ще раз нагадуємо - не плутайте воду з чаєм, кавою, солодкими газованими напоями, пивом тощо.

Випийте через 2-2,5 години після їжі 200-250 мл води, щоб вивести відпрацьовані клітиною шкідливі речовини і так далі: 200-250 мл за 1-2 години до їжі і стільки ж через 2-2 ,5 години після їди.

Як дізнатися про нестачу води в організмі?

Ідучи на поводу у смакових рецепторів, багато хто з нас майже повністю виключив воду зі свого денного раціону. На жаль, усі ці напої, що дозволяють "підбадьоритися", не є водою, в них убито водну структуру, яка дозволяє воді працювати з клітиною.

Організм швидко позбавляється таких напоїв, забравши з них водорозчинні речовини, дуже часто шкідливі для нього. А якщо ви випили воду – вона працюватиме в організмі, вимиваючи з міжклітинного простору шкідливі речовини, фільтруючи їх нирками.

В організмі постійно йдуть хімічні реакції, і якщо тривалий час не пити води, це призведе до того, що на першому етапі у вас буде темною, а потім каламутною сечею - це перший сигнал про нестачу води в організмі. Якщо не забезпечити організму нормальні умови видалення відходів, то в органах і тканинах накопичуватимуться "нестандартні" молекули, по суті, токсини, а в крайніх випадках може настати пухлинне переродження клітин.

Щоб це не сталося, до боротьби з ними підключаються клітини імунної системи та антитіла, які здатні самостійно структурувати воду та "спалювати" противника за допомогою активних форм кисню. Але основне призначення імунної системи - боротьба із "зовнішнім" ворогом, і якщо боротьба з "внутрішнім" ворогом триває надто довго, можливий розвиток хронічних запальних станів..

Якщо продовжити спосіб життя без пиття води, то отримайте пісок, а потім камінці в нирках або жовчному міхурі та багато інших хвороб. Організм подає велику кількість сигналів про нестачу води, у кожної людини вони індивідуальні та залежать від значущості органів для організму (як визначить біокомп'ютер) та їхньої ослабленості, в т.ч. і через брак води та інших життєво необхідних хімічних елементів.

Все відбувається, як за природного відбору в природі: першим гине слабкий.

.